Microsoft Yunanistan’da robotik merkez kurmayı planlıyor

Yazar: admin

Microsoft sözcüsü Charles Lamanna Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin Yunan başkenti Atina’da bir Robotik Süreç Otomasyon geliştirme merkezi kurmayı planladığını, Lamanna’nın “Microsft için ileriye doğru büyük bir adım” olarak nitelendirdiğini söyledi.

Duyuru, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve koronavirüs pandemisinin ortasında yabancı sermaye çeken Yunan yüksek teknoloji şirketlerinin temsilcileri ile yapılan bir video konferans sırasında geldi.

Mayıs ayının başlarında, Microsoft ve Applied Materials, Mitsotakis’in ülkenin yüksek teknoloji alanındaki gelişimi için bir dönüm noktası momenti olarak adlandırdığı Yunanlı şirket Softomotive ve Yunan Silikon’u satın aldı.

Mitsotakis, “Bu, gerçekten ülke için çok zor bir zamanda ortaya çıkan gerçekten büyük bir gelişme” dedi.

Mitsotakis, hareketin “girişimlerimizin ortamını desteklemek ve ülkeye daha fazla sermaye çekecek, yeni işler yaratacak ve yurtdışındaki Yunan girişimlerinin ekosistemini sergileyecek koşulları yaratmak için çok daha fazlasını yapabileceğimizi gösterdiğini” sözlerine ekledi.

Mitsotakis, Yunan şirketlerinin artan başarılarının gençleri dikkatlerini özel şirketlere yöneltmeye teşvik edeceği ve hükümetinin ülkenin “girişimcilik ekosistemini” desteklemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı umudunu da dile getirdi.