Yeni Amerikan İç Savaşı

Yazar: admin

Dünya yol ayrımında. Demokrasinin, seçilmiş politikacıların rolünü marjinalleştiren ve vatandaşların özgürlüklerini azaltan ve sıradan vatandaşların piyasa ekonomisinin sapkınlığı nedeniyle hissettikleri acımasız sefaletle birleşmiş, kendi kendini yeniden üreten memurların elinde bir araca dönüşmesi Batı dünyası karanlık çağlara geri döndü.

Batı yeni bir medeniyete giriyor ve geçiş düzgün değilse, teminat hasarı çok büyük olacak ve Batı toplumunun sadece minimalizm ve ılımlılık ile karakterize edilebilecek yeni bir barışçıl normale ulaşması yüzyıllar alabilir.

Bu geçişte, Rusya’yı da içeren Batı’nın önde gelen gücü olan ABD, bu tarihi dönemde tüm dünyayı etkileyecek yeni bir iç savaşa girdi.

İkinci Amerikan İç Savaşı 27 Mart 2020’de Donald Trump’ın Coronavirus Yardım, Yardım ve Ekonomik Güvenlik (CARES) Yasası aracılığıyla Amerikan bankacılığına ve finansal kuruluşuna karşı ön saldırı başlatması ve ABD Hazinesi’nin Federal Rezerv.

1913’ten beri Fed’in kontrolünde olan özel bankalar, dünyanın ana akım medyasının devralma konusunda sıkı bir radyo sessizliği tutmasını istediğinden, yumuşak ancak geri dönüşü olmayan devralma fark edildi. Demokratların Kasım seçimlerini kazanmasını ve yeni cumhurbaşkanının, bir Demokrat Cumhurbaşkanı Bill Clinton’un, ticari yatırımları yatırım bankacılığından ayıran 1932 Cam-Steagall Yasasını tersine çevirdiği gibi CARES Yasasını iptal edeceğini umuyorlar. Kasım 1999.

Clinton’un “gönüllü” girişimi, daha önce görevlendirildikten sonra, Monika Lewinsky davasında federal araştırmacılara yalan söylemekten mahkictionm edilmedi. Mahkum olsaydı, Clinton yönetiminin tamamı için bir darbe olurdu. Daha da önemlisi, geri çekilme, sıradan vatandaşların ezici çoğunluğunu banka mahkumlarına dönüştüren endemik bir sosyo-ekonomik krizle sonuçlandı.

Geçen yılın sonunda patlamak üzere olan kronik krizin ve virüsün genelleşmiş kilitlenmesinin birleşimi, dünyayı tektonik, yapısal değişikliklere doğru yönlendirdi. Bununla birlikte, gelişmiş derinlemesine analistler, hepsi sadece belirli ayrıntılara konsantre olduklarından, şu anda oluşan sosyal eğilimlerin tam bir resmini sunmamaktadır. Aksi takdirde, kendilerini bir şeyin guruları olarak sattıkları kadar sofistike ve derinlemesine olmazlardı.

Bu öngörülemeyen günlerde, mevcut toplumsal evrim hakkında açık bir zihin ve küresel bir anlayış sergilemesi gereken karar vericiler, önemsiz olan ve gerçekten önemli olan şeyleri görmezden gelen fikir ve yorumlarla doludur.

Çoğu pro-bilgi hizmetine profesyonel erişime ek olarak, boş zamanımın çoğunu sıradan insanlarla konuşarak geçirmeyi hiç bırakmadım. Benim hobim değişimlere yol açan sosyal eğilimleri anlamak. Bu koşullar altında, kısa-orta vadede gerçekleşmesi muhtemel olan şeylerin açık bir perspektifi olduğunu düşünüyorum.

Kaliteli ana akım medyanın profesyonel hizmetlerine abone olmayan sıradan insanlar, toplumlarımızda neler olup bittiğini ve ne olacağı hakkında daha gerçekçi bir anlayışa sahiptir. Popüler haber kanallarını izleyerek ve liderlerin zihnini şekillendiren büyük guruların siyasi analizlerine erişmeden, neler olduğuna dair kendi adlarına karar verenlerden daha iyi bir anlayışa sahipler. Sıradan insanlar, tam olarak liderleri için bu bir paradoks değildir, sağduyu gösterir ve komplo teorilerini analiz etmek için zamanları yoktur.

Durum oldukça basit. Wuhan virüsünün başlamasından önce, dünya iki büyük durumla uğraşıyordu. (a) Başkan Trump’ın Çin’i içerme konusundaki geri alınamaz karar; (b) Batı toplumu sosyal barışının sınırlarına ulaşır.

Trump’ın Çin’i içerme kararlılığı, sağduyuya dayanarak, özgür dünyanın Pekin’i tutamazsa, yirmi yıldan daha kısa bir sürede dünyanın Çin Komünist Partisi tarafından ekonomik ve siyasi olarak fethedileceği anlayışından kaynaklandı.

ABD ve Komünist Çin arasındaki Soğuk Savaş, Trump’ın cumhurbaşkanı seçilmesinden kısa bir süre sonra başladı ve idare, Çin mallarına yönelik gümrük vergileri, kotalar ve ithalat vergileriyle Pekin’i tokatlayarak ABD’yi saldırmak için girişimde bulundu.

Çin Komünistlerinin misillemesi, Wall Street’ten ve geçtiğimiz yıllarda emek yoğun, teknoloji ve ilaç fabrikalarının tamamını Çin anakarasına taşıyan Avrupa iş dünyasından geldi. Çin’in dünya tedarik zincirinden tamamen ayrılıp yalıtıldığında, tüm büyük üreticilerin üretim maliyetinin yüksek seviyelerde artacağı açıktır. Bu, Batı ekonomileri üzerinde öngörülemeyen finansal etkilerin yıkıcı bir şokunu ima edecektir. Yine de, yeni yaşam biçimi olarak minimalizm ve ılımlılığı tanıtmak yararlı olabilir.

Ama kim umursar; bilançolar özgürlükleri güvence altına almaz

Gerçekten de, Komünist Çin tarafından fethedilmemesinin bedeli bu olacak. Pahalı olacak, ancak özgür kalmak istiyorsak kaçınılmaz olacaktır. Bu, kısa görüşlü bir Wall Street’in neden Trump’ı devirmek veya en azından 2020 seçimlerinde yenilgisini güvence altına almak için mevcut tüm araçları kullandığını açıklıyor ve Demokrat Parti savaşa liderlik ediyor.

Bununla birlikte, mevcut sosyal eğilimler ve Çin’i tecrit etme ihtiyacı o kadar önemlidir ki, bir sonraki Amerikan başkanı kim olursa olsun, Çin ile Soğuk Savaş devam edecek ve zaten geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaştığı için yoğunlaşacaktır. Ayrıca, içerilmediği takdirde, Batı kuruluşunun özünü bozacak olan toplumsal değişimlere olan acil ihtiyacı ortadan kaldırmak için bir saptırma olarak faydalı olacaktır.

Çin ile yapılan yeni Soğuk Savaş, sonu gelmeden devam ederken, Amerikan kuruluşu ile Trump arasında yeni bir iç savaş başladı. Wall Street, FED’in sessizce ele geçirilmesiyle yenilgisinden sonra, “tüm savaşların annesi” nin şimdi verildiğine ve dolaylı ve gizli bir şekilde, şimdi Amerikan ırksal azınlıklarını Beyaz Saray’a karşı harekete geçmeye teşvik ettiğine inanıyor.

Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden ayaklanmaların kendiliğinden olduğunu düşünüyorsa, yeniden düşünmek gerekir. Wall Street, hizmetinde dünyanın en iyi ajanslarına sahiptir ve bu kuruluşlar, hiç kimse fark etmeden, masum içecekler için masum etkinlikler ve kampanyalar düzenlemekten düşmanca devralmalara ve darbeye kadar her türlü özel işte zengin bir deneyime sahiptir. Çin Komünistlerinin nüfus manipülasyonu ve kitlelerin mobilizasyonu konusundaki uzmanlığını ekleyen mükemmel karışım hazır.

Koşullar altında, bundan sonra olabilecek bir milyon dolarlık bir soru değil ve ne zaman, ne zaman meselesi değil. Bu tarihi andaki tüm satranç tahtasının akıllı bir görünümü, “prima facia” da, Çin’e karşı savaşını durdurmak için sadece Trump’ı yenmeyi amaçlayan yeni bir Amerikan iç savaşının başladığını gösteriyor. Başarılı olsa da, Amerikanın Komünist Çin’e yönelik saldırısını durdurmak yeterli olmayacaktır. Kim seçilirse seçilsin Kasım ayında yapılacak ABD seçimlerinden sonra da devam etmesi ve daha sertleşmesi muhtemel.

Bununla birlikte, en ilginç olanı, yeni Amerikan İç Savaşı’nın aldığı rotadır, ancak bu yeni sürecin tamamen durdurulması ve unutulması olası değildir.

Toplumlar mamut gibi davranıyor. Beslendiklerinde uykudadırlar. Ama aç olduklarında, uyanırlar ve koşmaya başlarlar. Hiçbir şey onları bu noktada durduramaz, durduramaz ve kim durdurmaya çalışırsa. Batılı kuruluş ABD seçimlerinden sonra karşılaşabilecekleri şey budur.

Yeni Amerikan İç Savaşı hemen yayılmazsa ve Trump’ı yenmek amacıyla devam ederse, Ana Cadde ile Wall Street arasında bir savaş olacak.

Bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu düşünmek gerekir.